Türkiye Cumhuriyeti

Pekin Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yurtdışında Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Stratejik Araştırmalar Merkezi 2015 Yaz Okulu , 16.07.2015

Dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan üniversiteli gençlerimize Dışişleri Bakanlığı faaliyetleri ve ülkemizin dış politikası hakkında doğru ve özlü bilgiler verilmesi amacıyla Stratejik Araştırmalar Merkezi (STRM) tarafından 2011 yılından bu yana yaz ve kış okulları düzenlenmektedir.

 

Benzer bir program yurt dışında lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim gören Türk gençleri için de düzenlenecektir. Eğitim programının, 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Bakanlığımızda gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

 

Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

• T.C. Vatandaşı olmak,

• 30 yaşından gün almamış olmak,

• Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

 

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bakanlığımız web sitesi üzerinden (https://sinav.mfa.gov.tr/) online olarak yapmaları gerekmektedir.

 

Programa ilişkin olarak duyurular Bakanlığımızın (www.mfa.gov.tr) ve Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin web sayfalarından (http://www.sam.gov.tr/tr
)  
bildirilecektir.

 

Saygıyla duyurulur.